Uitgave BHV in uw organisatie

Voorlichting en instructie over BHV

In elk bedrijf kan een incident voorkomen, zoals een val van een trap, struikelen of brand. Door snel in actie te komen kan de bedrijfshulpverlening letsel en schade zo veel mogelijk beperken. Alle werknemers moeten dan wel weten hoe een bedrijfshulpverlener wordt opgeroepen en wat zij daarna kunnen verwachten.

De Arbeidsomstandighedenwet verplicht een werkgever zijn personeel te informeren over de wijze waarop hij de bedrijfshulpverlening heeft geregeld. Artikel 8 van de Arbo-wet stelt het volgende:

De werkgever zorgt ervoor dat de werknemers doeltreffend worden ingelicht over de te verrichten werkzaamheden en de daaraan verbonden risico’s, alsmede over de maatregelen die erop gericht zijn deze risico’s te voorkomen of te beperken. Tevens zorgt de werkgever ervoor dat de werknemers doeltreffend worden ingelicht over de wijze waarop de deskundige bijstand, bedoeld in de artikelen 14 en 151, in zijn bedrijf of inrichting is georganiseerd.
1 Artikel 15 regelt de deskundige bijstand op het gebied van bedrijfshulpverlening.

Het NIBHV heeft een nieuwe uitgave op de markt gebracht ‘De bedrijfshulpverlening in uw organisatie. Voorlichting en instructie over bedrijfshulpverlening.’ Deze nieuwe uitgave is ontwikkeld als hulpmiddel om aan deze wettelijke verplichting invulling te geven.
Meer weten? Klik hier